היתר תושבות קבוע בקפריסין

תושבות קבע בקפריסין

 קפריסין מוכרת באופן נרחב כיעד רצוי לאנשים רבים שמחפשים חיים טובים יותר למשפחותיהם מחוץ לאיחוד האירופי. יש הרבה סיבות משכנעות לכך, אך העיקריות שבהן הן: משטר המס המעודד, בטיחות אישית ואבטחה, גישה קלה יותר לשוק האירופי, והאפשרות לנהל עסקים.

 אזרחים שאינם תושבי האיחוד האירופי העומדים בסטנדרטים הניתנים על ידי ממשלת קפריסין יכולים לקבל היתר תושבות קבוע לחיות בקפריסין.

 לאחר קבלת ההיתר, זה ניתן למבקש ולבן זוגו למשך כל חייהם, בכפוף לתנאים מסוימים. זה ניתן גם לילדים התלויים בהם עד גיל 18, ובמצבים מסוימים עד גיל 25 אם ניתן להוכיח שהילד הבוגר עדיין תלוי או רשום ללימודים במשרה מלאה.

 בעלי ההיתר אינם זכאים לעבוד בקפריסין, אך הם עשויים להיות בעלי חברה בקפריסין ולגבות דיבידנדים מכל הרווחים של אותה חברה. ההיתר יבוטל אם המחזיק יקבל מעמד של תושבות קבע במדינה אחרת (שלא מדינת אזרחותו) או אם הוא /היא לא יבקר בקפריסין במשך שנתיים ברציפות. יש לחדש את ההיתר כל חמש שנים, והמחזיק יהיה משוחרר מהצורך לעבור הליכי כניסת מהגרים רגילים. היתר תושבות קבוע אינו משחרר את המחזיק מהדרישה לאישורי נסיעה מסוימים (שנגן, למשל) על מנת לנסוע למדינות מסוימות באירופה. 

ישנן שתי דרכים לקבל את ההיתר, ולכל אחת יש קריטריונים משלה. תהליך הגשת הבקשה המהיר הוא ללא ספק הפופולרי ביותר, ועורכי הדין שלנו ישמחו לסייע לאנשים או משפחות מתעניינים כדי לזרז את הבקשות שלהם במהירות ובקפדנות ככל האפשר.

מסלול הגשת הבקשה המהיר - מתקבל בדרך כלל תוך חודשיים (תוקן ב2021): 

על המבקש לעמוד במלוא הקריטריונים הפיננסיים המפורטים באחת מארבע הקטגוריות הבאות:

א) השקעה בבית או דירה 

על המבקש לרכוש נכס למגורים חדש בקפריסין עבורו ועבור משפחתו בשווי של לא פחות מ-300,000 אירו (לא כולל מע"מ), והמוכר חייב להיות היזם של הנכס. אפשר לרכוש שני נכסים בתנאי ששניהם יהיו מכירה ראשונה אל לא חייבים להיות מאותו יזם.

ב) השקעה בנדל"ן (לא כולל בתים או דירות)

רכישה של סוגים אחרים של נדל"ן בשווי כולל של 300,000 אירו, כגון משרדים, חנויות, בתי מלונות או פיתוחי נדל"ן דומים, או שילוב של אלה. אלה עשויים לכלול נכסים למכירה מחדש.

ג) השקעה בהון המניות של חברה בקפריסין שפועלת ויש לה צוות עובדים בקפריסין

השקעה בשווי של 300,000 אירו ומעלה, בהון המניות של חברה רשומה ברפובליקה של קפריסין, שהוקמה ופועלת ברפובליקה של קפריסין, בעלת נוכחות פיזית מוכחת בקפריסין, ומעסיקה לפחות חמישה עובדים.ד) השקעה ביחידות של ארגון השקעות קולקטיביות בקפריסין (כמו השקעות אלטרנטיביות לקבוצה מוגבלת של אנשים (AIFLNP), קרנות השקעה אלטרנטיביות (AIF),  קרן ההשקעות האלטרנטיביות השמורה (RAIF))

השקעה ביחידות של ארגון השקעות קולקטיביות בקפריסין בשווי של לפחות 300,000 אירו.

הכנסה שנתית מאובטחת

 על המבקש גם להראות שיש לו /לה הכנסה שנתית קבועה של לפחות 30,000 אירו, בנוסף לדרישות ההשקעה המפורטות לעיל. רמת ההכנסה של כל בן משפחה תלוי מוגדלת ב-5,000 אירו, ושל כל הורה תלוי או חותן מוגדלת ב-8,000 אירו.

תעודת יושר נקייה

 על המבקש לספק הוכחה לכך שלכל אדם הנכלל בבקשה יש תעודת יושר נקייה.

 האמור לעיל מדגיש את הקריטריונים הפיננסיים הבסיסיים המעודכנים ובהתאם לנסיבות האישיות, ייתכן שיידרשו קריטריונים כמותיים ואיכותיים נוספים.

 רכישה של סוגים אחרים של נדל"ן בשווי כולל של 300,000 אירו, כגון משרדים, חנויות, בתי מלונות או פיתוחי נדל"ן דומים, או שילוב של אלה. אלה עשויים לכלול נכסים למכירה מחדש.

למידע נוסף על ''תיקונים לקריטריונים של מסלול הגשת הבקשה המהיר עבור תוכנית תושבות קבע בקפריסין'', אנא לחץ על הקישור.

 מסלול הגשת הבקשה האיטי (קטגוריה F) - מתקבל בדרך כלל תוך 5 - 12 חודשים:

  1. על המבקש לרכוש נכס למגורים בקפריסין עבורו ועבור משפחתו. 
  1. על המבקש להיות מסוגל לספק הוכחה לכך שיש לו/ה הכנסה שנתית מינימלית של 9,568.17 אירו (בתוספת 4,613.22 אירו לכל אדם תלוי) - בעיקרו של דבר, מספיקה כדי לחיות בנוחות בקפריסין מבלי שיצטרך לעבוד בכל עסק, מסחר או מקצוע. הכנסה זו חייבת להגיע ממקורות חוקיים במדינה אחרת (פנסיה, פקדונות קבועות, פעילות עסקית, מניות, מניות חברה וכו'). 
  1. הממשלה עשויה לבקש יותר כספים, אם היא רואה צורך לכסות הוצאות אחרות כגון אחזקת נכס, אגרות החינוך, דמי רפואה וצרכים משפחתיים אחרים.
  1. רשויות ההגירה יבדקו את מקורות הכנסתו של המבקש, כמו גם את יציבותם ואמינותם, כדי להבטיח שהמבקשים יוכלו לפרנס את עצמם. הפקדה כספית משמעותית לבנק קפריסין עשויה לזרז את תהליך הבקשה.
  1. יחולו נסיבות אישיות ספציפיות אחרות .

בסיוע ובתמיכה של מומחי דיני ההגירה המוסמכים והמיומנים שלנו, אתה יכול להגיש בקשה לתושבות קבע בקפריסין.

צוות עורכי הדין שלנו בתחום ההגירה יעבוד קשה כדי להפוך את החלום שלך לעבור לקפריסין למציאות. אתה יכול להיות סמוך ובטוח שנשתמש בניסיון הרב שלנו על מנת להפוך את ההליך לחלק ומהיר ככל האפשר.

דבר עם Tsangaris Legal

אנו מזמינים אתכם ליצור איתנו קשר עם כל עניין משפטי שיש לכם, והצוות שלנו יגיב בהקדם האפשרי.
צור קשר
אתר זה משתמש בקובצי COOKIES
אנו משתמשים בקובצי Cookie כדי להבטיח שאנו נותנים לך את החוויה הטובה ביותר באתר שלנו. אם תמשיך להשתמש באתר אנו מניחים שאתה שמח לקבל את כל העוגיות באתר זה. אנא הקפד לקרוא את מדיניות העוגיות שלנו.